Biztos veletek is előfordult már, hogy megláttatok egy tökjó falszínt a neten, és persze pont olyat képzeltetek el otthonra is. Ez a bejegyzés arról fog szólni, hogyan találjuk ki, mit is látunk a képen.
Első lépésként mindig érdemes visszakeresni a kép eredeti forrását. Például ha Pinteresten találtuk, akkor ott minden esetben eltárolja az oldal a forrást, ha szerencsénk van rögtön rátalálunk arra, aki először publikálta a fotót. Ha professzionális oldalról van szó, akkor minden valószínűséggel megtaláljuk a leírásban a festék nevét vagy a kommentek között keresgélve.
Ha ez nem sikerül, akkor jöhet a kutatás. A színvilág látszik, csak a pontos árnyalatot kellene kitalálni. Ilyenkor irány az OBI, onnan begyűjthetjük az ingyenes festékmintákból azokat, amelyek közel állnak a keresett árnyalathoz. Otthon, nappali fényben tegyük ki a színmintákat, a fényképet jelenítsük meg az összes létező képernyőn ami van a lakásban (maximum fényerőre állítva mindegyiket). A képernyő is csalhat picit, szóval nézzük meg több eszközön és próbáljuk meg megtalálni a legmegfelelőbbet.
Egyik olvasóm kíváncsi volt arra, hogy a babás cikkben megjelent szobában milyen színű festék van a falakon. Annyira megtetszett neki a baba szoba hangulata, hogy azonnal átfestené a gyerekszobát. Erről a képről van szó:
Megtaláltam a kép forrását, és gyorsan kiderült, hogy egy amerikai festékmárka (Benjamin Moore) egyik árnyalata (blue grass CC-640):
Az a baj, hogy ilyet hozzánk legközelebb Varsóban lehet kapni, itt. Kicsit messze van, szóval elővettem itthon a színmintáimat és próbáltam keresni valami hasonlót, a fent leírt módszerrel.
A Tikkurila Symphony Y370-es árnyalata, vagy az OBI L6.05.79-es árnyalata (ami amúgy létezik Supralux színskálán is) tűnik a legközelebbinek.
Elképzelhetőnek tartom, hogy van olyan színkeverő akinél esetleg léteznek blue grass árnyalatok, amikből kilehet választani a nekünk leginkább tetszőt, de ez picivel több kutatást igényelne.
Remélem nektek is beválik majd ez a módszer.
Jó színválogatást!